The ad Volkswagen Amarok V6 TDI pick-up for sale by auction has been sold and is not included in the search!
1/73
Brand:
Volkswagen
Model:
Amarok V6 TDI
Type:
pick-up
Year of manufacture:
2016
First registration:
2016-10-14
Mileage:
277237 km
Gross weight:
2920 kg
Location:
Sweden Karlstad
Placed on:
more than 1 month
Seller stock ID:
1983858
Auction:
1
Ending date:
2024-07-11 13:25
Overall dimensions:
5.191 m × 1.954 m × 1.834 m
Power:
224 HP (165 kW)
Fuel:
diesel
Euro:
Euro 6
Type:
automatic
Brakes
ABS:
Cabin
Air conditioner:
Central lock:
Additional equipment
All-Wheel Drive:
Bucklor, repor och lacksläpp förekommerService:Service har genomförts de senaste 12 månaderna på verkstadKommentar om service:Senaste service utförd 2024-03-26 vid 273541 km
Servad sedan ny på auktoriserad VW verkstad
Full servicedokumentation medföljer
Skatt/årsavgift: 5952 kr
Årskatt betald t o m: 20240930
Fordonsstatus: Påställd
Senaste godkända besiktning: 20240318
Besiktigad till och med: 20250531
Antal nycklar: 3 st
Fordonskategori EU: N1G
Max släpvagnsvikt: 3500 kg
Lastutrymmets längd: 1616 mm
Sommardäck
Vinterdäck Dubbfria
Elhissar
Navigator
Dieselvärmare Med 2 st fjärr
Backkamera
Flakkåpa Alpha CME
Ledljusramp fram